Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15 lat temu - niecodzienny gość (konkurs)
(02.06.05, 14:00)El_Capitano link napisał(a): Nie wiedziałem, że Picasso sportretował także Kopernika  ;D

Rozłożyłeś mnie na łopatki El. Posikałem się ze śmiechu  ;D ;D ;D

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Witam,

(02.06.05, 14:00)El_Capitano link napisał(a): Nie wiedziałem, że Picasso sportretował także Kopernika  ;D

tak mi się spodobało to porównanie, że skorzystałem z okazji i przekazałem twórcy obrazu Kopernika informację, że jego obrazy są porównywane do obrazów Picassa... :o :o
  Trochę się zdziwił, ale przyjął do wiadomości... ;D ;D

Hermes
Odpowiedz
A wszystko przez te oczy namalowane obok miejsc, w których homo sapiens ma je zazwyczaj.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Witam,

tym razem nie będę długo czekał z podaniem rozwiązania mini-zagadki dotyczącej innego geologa na Księżycu...

Miał nim być Eugene Shoemaker.  Przeszedł całe szkolenie astronautyczne w NASA, ale lekarze wykryli jakąś wadę w organizmie i jego marzenie o lądowaniu na Księżycu pozostały tylko marzeniami. Zajął się szkoleniem innych astronautów (m. in. Harrison Schmitt z Apollo 17 był jego uczniem).
  Potem swoje zainteresowania skierował ku małym obiektom US, czyli planetoidom, kometom i badaniu kraterów meteorytowych na Ziemi.
  Szczególnie znany był po odkryciu słynnej komety Shoemaker-Levy 9  (wspólnie z żoną Karoliną i łowcą komet Davidem Levy).
  Zgniąl tragicznie w Australii w lipcu 1997 roku podczas poszukiwań i badań nowych kraterów meteorytowych
(o ile pamiętam, zderzył się na pustyni :o :o  z innym samochodem - jego żona przeżyła wypadek).
  A jednak jego marzenie o dotarciu na Księżyc częściowo się spełniło i jest 13 człowiekiem na Księżycu :o ;D  W 1999 roku NASA wysłała na Księżyc sondę Lunar Prospector z urną zawierającą prochy Eugena Shoemakera.  31 lipca 1999 roku, prawie dokładnie w 30 lat po lądowaniu Apolla 11, Shoemaker znalazł się na powierzchni Księżyca i jest do dziś...

Hermes
Odpowiedz
(02.06.05, 21:45)Hermes link napisał(a): Zgniąl tragicznie w Australii w lipcu 1997 roku podczas poszukiwań i badań nowych kraterów meteorytowych
(o ile pamiętam, zderzył się na pustyni :o :o  z innym samochodem - jego żona przeżyła wypadek).

Nie wiedziałem że on nie zyje...  :-[

Kurcze. Ale tak swoją drogą to taka mało spotykana śmierć.  Wink
Zderzyć się z innym samochodem an pustyni. Mega pech  Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(02.06.05, 22:06)Karol Wójcicki link napisał(a): Nie wiedziałem że on nie zyje...  :-[

Kurcze. Ale tak swoją drogą to taka mało spotykana śmierć.  Wink
Zderzyć się z innym samochodem an pustyni. Mega pech  Wink

Typowe samobójstwo  :-\
Odpowiedz
(02.06.05, 21:45)Hermes link napisał(a): Witam,
  A jednak jego marzenie o dotarciu na Księżyc częściowo się spełniło i jest 13 człowiekiem na Księżycu :o ;D   W 1999 roku NASA wysłała na Księżyc sondę Lunar Prospector z urną zawierającą prochy Eugena Shoemakera.  31 lipca 1999 roku, prawie dokładnie w 30 lat po lądowaniu Apolla 11, Shoemaker znalazł się na powierzchni Księżyca i jest do dziś...

Hermes

czy ktos moze rzucic linkiem do fotografii uzyskanej bodajze dzieki teleskopowi Hubble'a a pokazujacej moment uderzenia Prospector'a w powierzchnie ksiezycowa? dziekuje z gory
Maciej Weiss ---
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości