Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolid 10/11 grudnia
W nocy z 10 na 11 grudnia o godzinie 01:43:50 UT nasza stacja bolidowa w Krakowie kierowana przez Macieja Kwintę i xterma złapała takie cudo:

[Obrazek: 014350.jpg]

Ktoś moze obserwował w tym czasie?

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Daj znać Arku jak wyznaczycie orbitę tej pchełki Smile Smile Smile

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Aby wyznaczyc orbite takiego cialka to trza to sfotografowac z dwoch miejsc. A z tego co wiem to chyba tylko Krakow to zlapal. Stacja Mirka chyba nie miala wtedy zabardzo pogody  :-\ Szkoda...
Ja mialem tego wieczoru dzialac Toutatisem ale pogode diabli wzieli.
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
A skąd to cudo wyleciało i jaka miało jasność ?
Odpowiedz
Początek zjawiska był na wspólrzędnych równikowych: 6.0865  69.802, a koniec na: 19.9982  75.866. Gwiazdka w środku zdjęcia to Polarna (zenit na lewo). Z jasnością jest trudniej. Była na
pewno większa niż -5 mag, a ile dokladnie to trudno powiedzieć, bo w najjaśniejszym miejscu
bolid się prześwietlił. Orbitę wyznaczymy jak będziemy mieli dane z innych stacji. Być może
stacja Złotokłos toto złapała. Jeśli nie, to napiszemy do Czechów. Z Krakowa do czeskich
i słowackich stacji jest mniej niż 200 kilometrów,a zjawisko było jasne, więc są duże szanse
że bolid się złapał.

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Wczoraj słyszałem w radiu o przelocie bardzo jasnego bolida nad Stanami Zjednoczonymi. Część ludzi myślała, że to UFO. Oczywiście to całkiem inne zjawisko, ale może coś je łączy.

Robert
Odpowiedz
(13.12.04, 16:59)Robert_Bodzon link napisał(a):Wczoraj słyszałem w radiu o przelocie bardzo jasnego bolida nad Stanami Zjednoczonymi. Część ludzi myślała, że to UFO. Oczywiście to całkiem inne zjawisko, ale może coś je łączy.

Może chodziło o tego:
[Obrazek: v20041207_054549.87.jpg]

Ta kropka po lewej to księżyc  ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Ale na zdjęciu jest data 12/07/04.

Robert
Odpowiedz
Tak ale to chodzi o 7 grudnia a nie 12 lipca... w kazdym razie Brahi pisał że to chodzi o grudzień  Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Grudzień, grudzień... Anglosasi lubią mieć wszystko inaczej i datę rozpoczyna miesiąc a nie dzień Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości