Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28 lat od wypadku
Tym razem w rocznicę ciekawy artykuł na histmag.org, co prawda z 2014 roku ale kto nie czytał ten ma okazję.

Histmag.org
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Tak, to już... 28 lat! Niesamowite, jak ten czas leci, jeszcze "niedawno" była to 25., czy nawet 20. rocznica...
Ja trafiłem tu na początku 2006 roku, wtedy było to 17,5 roku po wypadku. Wcześniej pisałem na elektrodzie, tu cytowałem fragmenty moich postów stamtąd:

Cytat:Oglądałem go od 2. odcinka - jak mogłem - zawsze. Pierwszy też chciałem oglądać - był reklamowany w TV od miesiąca, ale miałem wtedy angielski... . Z niecierpliwością czekałem czwartku i sygnału SONDY (...). Ten program był naprawdę wspaniały. Miał wysoki poziom, wyróżniał się kulturą prowadzących, zawsze prezentował ciekawe tematy podane w sposób niezwykle sympatyczny. I dlatego wręcz domagam się powtórzenia tych odcinków, które się zachowały. Sam mam na VHS 7 odcinków w średniej jakości i mój syn jak je zobaczył (ma 8 lat) domaga się następnych, a jak mówię że nie mam, to chce po raz 3. oglądać te same... To świadczy o tym programie!!! (i o moim synu

Teraz syn ma już ponad 20 lat, skończył (jak i ja) Technikum Łączności i niedługo zaczyna studia na UG, na wydziale fizyki... Zależności chyba nie muszę tłumaczyć. Smile

PS.
(29.09.17, 10:08)Alferek napisał(a): Tym razem w rocznicę ciekawy artykuł na histmag.org, co prawda z 2014 roku ale kto nie czytał ten ma okazję.

Wpis nie jest z roku 2014, gdyż już w styczniu 2013 napisałem tam taki komentarz:

Radek68 | 2013-01-21 12:29

Dziś przypadkiem znalazłem ten wpis. Zawsze bardzo się cieszę, jak w sieci pojawiają się nowe artykuły czy informacje na temat SONDY, ten też mnie cieszy (mimo kilku wpadek, na szczęście nie tak istotnych). Pozwolę sobie (w imię pamięci SONDY i Twórców tego programu) zaprosić Was na jedyne oficjalne forum tego programu: http://astro4u.net/yabbse/index.php/board,28.0.html 
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
(29.09.17, 20:41)Radek68 napisał(a): Teraz syn ma już ponad 20 lat, skończył (jak i ja) Technikum Łączności i niedługo zaczyna studia na UG, na wydziale fizyki... Zależności chyba nie muszę tłumaczyć. Smile

Brawo! :-) Życzę synowi powodzenia i satysfakcji z nauki!
Odpowiedz
Tradycyjnie, jak co roku, choć z dwudniowym poślizgiem spowodowanym przeziębieniem, odwiedziłem miejsce, w którym zginęli autorzy SONDY.
Pod krzyżem są kwiaty i znicze niedawno tam złożone. Podejrzewam, że albo jest to zbieg wypadków na tym feralnym łuku albo
rzeczywiście krzyż poświęcony jest wydarzeniom z 29 września 1989. Znicze zostawiłem nieco z boku, obok krzyża, bo nie mam tej pewności.
Chwila wspomnień, chwila modlitwy i powrót do Gliwic....

Krótki filmik i kilka zdjęć z tego roku:

https://youtu.be/2GCpgz0Rp1c

[Obrazek: bf0f4fd5eebdd8a8.jpg]
[Obrazek: 7f2177a73dd9bbbe.jpg]
[Obrazek: 4e93645b62370ba8.jpg]
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości