Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wschodni welon
Kolejny klasyk letniego nieba, tym razem na razie w paśmie wodoru. Tlen powoli dojrzewa i kiedyś pewnie coś z tego powstanie,choć marzy mi się ten obiekt w czystym RGB.  Na razie 6 godz widziane 4 calowym refraktorem przez st8300. 

[Obrazek: attachment.php?aid=10285]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kapitalne!
Odpowiedz
Faktycznie robi wrażenie Smile Jakim sprzętem było to robione?
Odpowiedz
(12.09.17, 08:03)krater napisał(a): Kapitalne!

Dziękuję. A jednak ktoś tu jeszcze zagląda Wink

(12.09.17, 13:05)lolek napisał(a): Jakim sprzętem było to robione?

FSQ106+ Sbig ST8300 powieszone na EQ6

Tlen mam już zebrany,teraz tylko potrzeba czasu,żeby to do kupy złożyć

Odpowiedz
No i co z tego, ze mam 4 calowy apo refraktor ? Jeszcze trzeba byloby byc Patrykiem bis !!! Smile))

Odpowiedz
(15.09.17, 17:10)zbignieww napisał(a): No i co z tego, ze mam 4 calowy apo refraktor  ?  Jeszcze trzeba byloby byc Patrykiem bis  !!!   Smile))
Nie przesadzaj, ja wciąż się uczę. Ale to miłe co piszesz  Smile 

Ha+O3, w sumie 12godz

[Obrazek: 539_16_09_17_11_12_16.jpeg]

Odpowiedz
CUUUUUUDOOOOOO ! Smile

Patrix, ja od pewnego czasu rzadko zaglądam na 4unet, ale własciwie chyba od samego początku obserwowałem Twoje fotki i postępy jakie robiłeś.... nie pisałem o tym, ale tak było...pamiętam jeszcze, że byłeś w Londynie a tam pogoda Cię nie rozpieszczała...
A ten welon gdzie był robiony? W Polsce, na wyspach czy jeszcze gdzieś indziej ?

Odpowiedz
Wprawdzie ja nie z Londynu,ale blisko. Jakieś 150 km na zachód od niego. Dokładnie to mieszkam w Gloucester. I niestety na chwilę obecną muszę pakować sprzęt do auta i jechać na moje miejscówki. Jedna jest jakieś 40 min w stronę Oxsfordu,na starym lotnisku RAF-u,a drugie to na Wali,jakieś 2,5 godz drogi. Także nie ma łatwo Wink

Odpowiedz
(17.09.17, 16:41)Patrix napisał(a): Wprawdzie ja nie z Londynu,ale blisko. Jakieś 150 km na zachód od niego. Dokładnie to mieszkam w Gloucester. I niestety na chwilę obecną muszę pakować sprzęt do auta i jechać na moje miejscówki. Jedna jest jakieś 40 min w stronę Oxsfordu,na starym lotnisku RAF-u,a drugie to na Wali,jakieś 2,5 godz drogi. Także nie ma łatwo Wink

Moja znajoma z Ostravy byla caly sierpien w Londynie u corki z rodzina ( zeby bylo ciekawiej, ziec Brazylijczyk, wnuczka wczesniaczek urodzona w...Tokio; ciekawa wszystkiego, mnostwo zwiedzonych obiektow, m.in. Greenwich...posyla mi duzo fotek ze swoich eskapad po miescie. Co roku tam jezdzi...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości