Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roman Kanciruk mieszka koło mnie.
Jeszcze nie póki co chory mam z nim rozmawiać po połowie tygodnia - spokojnie dam znać na 100%
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Pozdrowienia dla Pana Romana.
Program "Gwiazdy Świecą Nocą" wspominam bardzo ciepło. Nie opuściłem żadnego odcinka. Podobał mi się ten entuzjazm z jakim był prowadzony, choć ze względu na "pogańską porę" program nie mógł mieć zapewne wielkiej publiczności (a szkoda). Trzymam kciuki za powrót do zdrowia Pana Romana.
Sprzęt = 0.25m f/4 Quattro CF, Gemini G-40, kamery astrovideo
Obserwatorium = roll-off roof, 53.4N 14.5E
Aktywność = poszukiwanie supernowych
Odkrycia = 4 supernowe
http://www.supernowe.pl
Odpowiedz
Widać starszy Pan .... latka lecą ....
A ja go pamiętam jak był w pełni sił....
Ach takich ludzi dziś nam trzeba .... niestety a takich nie ma... zostali wygryzieni....
Przez cwaniaczków ....
Odpowiedz
Pan Roman mówił mi w rozmowie że telewizja już nie potrzebuje takich ludzi i programów , liczą się fajerwerki .
Odpowiedz
(01.03.17, 01:40)maxbit napisał(a): Widać starszy Pan .... latka lecą ....

Dwaj autorzy Sondy obecnie to byliby już 70letni panowie... a Pan Kanciruk jest z rocznika 45 więc rówieśnik.
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Też mam nadzieję, że i do spotkania dojdzie i może pan Roman da się namówić na rozmowę o programach, które robił, a także może i o SONDZIE i jej autorach.
No i że jakaś relacja z tego tu się pojawi. Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
"Gwiazdy Świecą Nocą" to niestety był koniec edukacyjnej TV. A o lekceważeniu tego przez zarząd TVP świadczy prosty fakt, że program nadawano b.późno w nocy (z tego co pamiętam jeszcze to chyba była to nawet godzina 1.00) i fakt najistotniejszy, a mianowicie, że program ów trwał ledwo .... 20 minut. Z tego z 10 minut szło (chyba niepotrzebnie jednak) na konkursy, w których jakby nie było, lubował się Pan Roman (ale nie mam mu tego za złe, bo dzięki nim program trzymał - mimo wszystko i tak pewnie nieliczną - publiczność). Smutne jednak było oglądać autorów jak walczą z czasem i starają się upchnąć jak najwięcej informacji w tych 20 minutach. Kiedyś programy typu SONDA czy KWANT a także potem LABORATORIUM stanowiły człon TV EDU. Poupadały również rewelacyjne i prowadzone z prawdziwą pasją programy podróżnicze, chociażby "Przez Lądy i Morza" P.Ryszarda Czajkowskiego, którego miałem przyjemność osobiście poznać jakieś 2 lata temu na wykładzie w Poznaniu. To co się dziś wyprawia w publicznej to dramat. Poza SONDA 2, która jest wreszcie jakąś odskocznią (jeszcze nie najwyższych lotów, ale i tak coś już mamy) od beznadziejnie wypełnionej pozostałej ramówki.
Na spotkanie z P.Romanem mogę przyjechać nawet z drugiego krańca Polski. Szkoda, że byłem jeszcze szczeniakiem i nie miałem okazji poznać wcześniej P.Romana (kiedy również gościł kiedyś w Poznaniu) w końcu lat 70-tych w ramach programu Telewizja Młodych Kosmonautów - w ODK ORBITA, który zresztą był jakiś km w lini prostej od mojego mieszkania w bloku Smile
Sentyment do programów P.Romana pozostał a on sam bez wątpienia jest tak czy owak jedną z kluczowych postaci - jeśli nie ikoną TV EDU.
Maciej Weiss ---
Odpowiedz
Niestety dziś nikomu nie zależy aby było coś sensownego w TV.
Czasy się zmieniły ... i widać tego skutki po SONDZIE 2.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości