Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESO Astronomy Camp 2016 dla młodzieży
#1
Polscy uczniowie w wieku 16-18 lat mogą zgłaszać chęć udziału w obozie astronomicznym we Włoszech. Do wygrania są stypendia pokrywające opłatę za obóz i koszt biletów lotniczych.

ESO Astronomy Camp 2016 odbędzie się w okresie świąteczno-noworocznym we Włoszech w obserwatorium astronomicznym w Alpach. Wezmą w nim udział uczniowie z różnych krajów urodzeni w latach 1998, 1999, 2000. Ponieważ Polska jest członkiem Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), zgłaszać mogą się także polscy uczniowie.

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu krótkiego filmiku (maksymalnie 3 minuty) na temat „I would most like to discover/invent ...... because........”. Kandydat powinien występować w filmie i mówić po angielsku. Filmik można nakręcić np. smartfonem.

Najlepsi kandydaci mają szanse na uzyskanie stypendiów pokrywających opłatę za obóz i koszt biletów lotniczych. W ubiegłych latach większość Polaków uzyskała stypendia pokrywające całość lub część kosztów. W tym roku zagwarantowane jest przynajmniej jedno stypendium dla Polaka, ale może być ich nawet kilka - czekamy na wyniki unijnego konkursu grantowego w ramach Erasmus+.

W "Uranii - Postępach Astronomii" nr 4/2016, która ukaże się za kilka dni, będzie wywiad z ubiegłorocznymi uczestnikami z Polski.

Informacje o obozie i polskim konkursie:

Komunikat PTA: https://www.pta.edu.pl/eso-camp

Komunikat ESO: https://www.eso.org/public/poland/announ.../ann16031/

Strona obozu i formularz zgłoszeniowy: http://www.sterrenlab.com/camps/eso-astr...camp-2016/

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) to czołowa europejska instytucja zajmująca się badaniami kosmosu prowadzonymi z powierzchni Ziemi. Polska jest członkiem ESO od 2015 roku. Konkurs w naszym kraju jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne we współpracy z ESO.
Urania - Postępy Astronomii
Czasopismo i portal dla miłośników astronomii
http://www.urania.edu.pl
http://sklep.pta.edu.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości