Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda 2, "sezon" drugi
Od 3 września Sonda 2 wraca na antenę TVP. O znów dość dziwnej porze, bo o 14:35 (a pewnie kilka minut później, bo hajs z reklam musi się zgadzać). Do tego Sonda 2 również w niedzielę.
"Jak wyglądałby świat, gdyby któregoś dnia z serwerów zniknęły wszystkie informacje? Czy nasza cywilizacja przetrwałaby, czy zaginęła w gigantycznym chaosie?" Do tego coś o roślinach, owadach, zakochiwaniu się i "czy istnieje eliksir młodości".
Na ile odcinków te tematy nie wiem, ale tematów technicznych z tego widzę jest aż... 1 (jeden).
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Niestety nie ma ani słowa o tym, czy będą wstawki z Sondy w drugim sezonie Sondy 2. Myślę, że jednak sprawdzą się moje przewidywania i nie zobaczymy już odniesień do naszego ulubionego programu. Pod koniec sezonu pierwszego Sonda pojawiała się przecież sporadycznie. Autorzy Sondy 2 doszli pewnie do przekonania, że to była ślepa uliczka.
Odpowiedz
Ja pewnie dowiem się albo z forum, albo z VOD, bo pora emisji pierwszych odcinków pokrywa się z wyścigiem Formuły 1 na torze Monza we Włoszech (kwalifikacjami w sobotę).
Wolałbym oczywiście, aby SONDA jednak pojawiała się w Sondzie 2, ale niestety niczego pewnym nie można być.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
He nawet nie zauważyłem i nic mnie specjalnie nie ciągnie do obejrzenia Sezonu nr 2.
Aż sobie musze obejrzeć a co to tam się "zmieniło" pewnie nic Smile albo prawie nic.

Po za tym widać raczej słabe zainteresowanie.
Odpowiedz
Bo Sonda 2 to nie SONDA, niestety.
Jest wiele programów popularnonaukowych, ten jest dość mocno, również przez tytuł, powiązany z naszą SONDĄ, niemniej jak widać po zainteresowaniu na forum - SONDA to to nie jest.

PS. Zupełnie o nim zapomniałem, fakt że leciał w czasie wyścigu, więc i tak bym go nie oglądał, no ale sam fakt...
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Obejrzałem 21 odcinek Sondy 2.
Na plus - brak facebooka! Do tego jest więcej dyskusji w programie, no może nie dyskusji (niestety) a rozmów, ale to już coś. Był też fragment SONDY, to plus, szkoda że krótki.
Na minus - nadal wszystko powierzchownie i jakoś tak nieskładnie. Jedno niby łączy się z drugim, ale jedno nie wypływa z drugiego, bak pełnej ciągłości.
Brak drugiego prowadzącego będącego w sporze z Rożkiem zastępowany jest gośćmi, z którymi prowadzący nie dyskutuje niestety, a taki stały drugi oponent byłby kluczowy dla powodzenia tej misji.
Generalnie dobrze, że taki program powstał i że nadal jest. Mam pewną wizję tego programu i kto wie, czy nie uda się kiedyś programowi do niej zbliżyć, o ile program Sonda 2 przetrwa.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Dziś kolejny odcinek i znów dziś nie obejrzę, choć tym razem gdybym mógł, to bym obejrzał, bo tematyka wydaje się być ciekawa!
Niestety pora nadawania jest idiotyczna, na szczęście jest VOD, na którym program jest, ale nie wiedzieć czemu (no dobra, wiem, ale się nie zgadzam) przerywany reklamami.

Opis odcinka niedzielnego!
Komunikacja, język i zapisywanie informacji są podstawą cywilizacji. Tomasz Rożek prześledzi, jak tysiące lat temu ludzie zapisywali informacje. Sprawdzi, po co zaczęli to robić i jak wyglądałby świat, gdyby informacje zapisane np. na twardych dyskach zostały utracone.

PS. jeśli oryginalna SONDA zostanie użyta, do domyślam się z których odcinków zostaną użyte fragmenty, ba nawet domyślam się które.
Jeśli trafię, to powiem (jak obejrzę później z VOD), jeśli nie trafię, to przemilczę. Wink

EDIT:
Na stronie z której korzystałem odcinek o którym piszę miał być w sobotę, a będzie w niedzielę, więc być może obejrzę go w TV.

Sobotni był o inteligentnych roślinach.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
No więc udało mi się, bo właśnie o fragmencie z Video'83 myślałem. I był, choć program (znów!) wszystko traktował "po łebkach". Było głównie o tym ile na danym nośniku informacja przetrwa. Ale już o konkretnym sposobie zapisu niewiele.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Radku, trochę mnie zachęciłeś do nowego sezonu Sondy 2. Pora nadawania faktycznie jest jakaś dziwna i nie dla mnie ale na VOD obejrzę, jak znajdę wolną chwilkę. Pocieszający jest fakt, że są jednak fragmenty prawdziwej Sondy i znikły te wstawki z FB.
Odpowiedz
A ja do tej pory nie obejrzałem ani jednego odcinka z Sondy2.
Przepraszam ale nic mnie do tego programu nie ciągnie, szczerze znam wiele YT kanałów które choć też nie są cudowne jednak po prostu mają to w sobie ze przyciągają.

Wiem że to już nudne ale ten program nie ma "formuły" takiej aby przyciągała widza, ot taki sobie program PN w którym Pan coś sobie mówi.

I po raz kolejny się powtórzę, o ile w czasach oryginalnej SONDY nie było Internetu i takie programy przyciągać mogły samą informacją to dziś przed takim programem stawiane jest większe wymaganie. Po prostu program musi mieć JAJA.
Coś czego w Internecie nie znajdziemy. Co mi z wiedzy gdzie Pan sobie coś gada a to co mówi mogę w ciągu kilku sekund odnaleźć w sieci ?
To o co my poniekąd walczymy czyli owa dyskusja spór (a przecież na tym bazowała SONDA) zostało w tym programie zaprzepaszczone.
Ten program upadnie i nic tego nie uratuje. Młody widz bo przecież do niego ten program powinien być kierowany, nie będzie oglądał programu w którym nic się nie dzieje.

Fragmenty SONDY, usuniecie wstawek z FB Smile faktycznie zmiany... first class.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości