Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt wysokiej klasy własnego pomysłu. ;)
Witam wszystkich z okazji mojego pierwszego posta.

Lubię patrzeć w niebo, zainstalowałem sobie kilka prostych aplikacji w telefonie i od kilku lat gapię się w gwiazdy. Do tej pory robiłem to tylko gołym okiem. Potrafię rozpoznać widoczne planety i najbardziej znane gwiazdozbiory. Ten 20x60 posiadam od ponad dwudziestu lat, ale dopiero dziś w nocy wpadłem na pomysł tej chałtury. Smile Zobaczę jak to będzie działać. W dzień, do rozglądania się z balkonu jest niezłe. Oczywiście czytam forum i bawię się Stellarium. Chcę po prostu wiedzieć więcej. Smile

Statyw fotograficzny, kawałek rury PCV, śruba, nakrętka i kilka opasek. Tongue

[Obrazek: IMG_20160517_115454_zps7yt9eosj.jpg]
Odpowiedz
Najważniejsze, że działa Big Grin
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
Od dluzszego czsu probuje zbudowac teleskop i w zwiazku z tum mam pytanie do wszystkich ktorzy to robili.
Czy sa inne materialy poza szklem optycznym(ktory jest bardzo drogi) ? Mam na mysli material o podobnej rozszerzlnosci cieplnej(moze cos z ceramiki ) ? Jesli ktos cos wie na ten temat bede wdzieczny. Prosze odpowiadac na tym blogu lub na email :roman.serek@yahoo.com
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości