Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"SONDA 2" w TVP2
Na stronach Gazety Wyborczej (wywiad z TokFM) pojawił się news w którym Pan Maciej Chmiel nowy Dyrektor TVP2 rozważa pomysł powrotu na antenę TVP2 właśnie SONDY ... 
LINK

Moje spojrzenie (ale tylko moje)

Hmmmm ...

Szalony pomysł ....
To nie SONDA tworzyła Panów Kurka i Kamińskiego tylko to KiK tworzyli Sondę.
A niestety tych osób nie ma w śród nas od przeszło ćwierć wiecza.....
Ktoś już próbował raz w (chyba w II) robić coś podobnego. .... szybko się okazało że nie wyszło.
Ja nie mówię że odtworzenie tego programu nie jest możliwe, jednak powtórzenie sukcesu będzie niezwykle trudne.
Ba zresztą nie tylko KiK tworzyli SONDE.
Były to też inne osoby (choć nie widoczne dla telewidza) Pan również już nie żyjący Tomasz Pyć czy Marek Siudym i inne osoby.
Weźmy choćby genialne okraszenie programu muzyką przez Panią Teresę Bancer. Czy też genialnych lektorów .....

Trudne naprawdę trudne ....
Jest też inna prawda ... prawda ekranu w czasach SONDY, Polacy żyli za żelazną kurtyną technikę mogli sobie pooglądać w PEWEX-ach, a stać było na to niewielu ....
Reszta musiała liczyć na to co oferowały sklepy a nie oferowały zbyt wiele....
W dodatku to były czasy gdy nie było Internetu, a jedynym źródłem informacji o "technice" była właśnie telewizja.
Panowie Kurek i Kamiński zaoferowali widzowi co tygodniowy skok w świat zachodu na 25-30 min ale to i tak było coś.
Kto dziś ten program będzie oglądał ? No kto młodzi ? Nie oni dziś mają FB Googla i inne lepsze czy gorsze portale i właśnie internet gdzie jest prawie wszystko ...

Nie ja naprawdę chciał bym aby komuś się udało powtórzyć sukces SONDY a i sami Panowie K i K na pewno by też tego chcieli .

A więc niech dwójka próbuje ... może się uda .... ja sam będę kibicował [Obrazek: icon_smile.gif]
Zresztą chyba nawet napisze do Pana Chmiela.
Odpowiedz
To nie jest takie trudne. W 2003 roku na TVP emitowany był program "Symulator Faktu" i był zbliżony poziomem i wiedzą do "Sondy". Niestety żaden odcinek w internecie chyba nie zachował się. Realizacja programu podobnego do "Sondy" i "Laboratorium" to nie jest wielka sztuka jeśli chodzi o stworzenie klimatu i poziomu technicznego. Pytanie czy TVP nie zrobi tu zbędnych fajerwerków.
Odpowiedz
Wreszcie coś nowego na tym forum.
Przy okazji ujawnił się w komentarzach użytkownik kretu23, którego email prawdopodobnie brzmi kretu23@gazeta.pl, bo to na koncie gazeta.pl
Napisał coś takiego: "Tomek Pyć nie żyje, a mój tato, jeden z kierowników produkcji .... To było jego życie. Żyje Sondą do dziś".

Jeżeli chodzi o reaktywację, to wiadomo, że prowadzących nikt nie zastąpi jeżeli chodzi o poziom, a każdy kto będzie próbował będzie porównywany z Nimi.
Jednak zrobienie programu o technice w formule dyskusji na argumenty zamiast szybkich newsów byłoby bardzo oczekiwanym przeze mnie pomysłem.
Obecnie podoba mi się Astronarium, jednak jego formuła nie ma charakteru dyskusji.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Tak to się nazywało "Symulator Faktu"
Ale mówienie że poziom był zbliżony do SONDY to trochę przesada .... Smile ale to moje zdanie (ktoś może uważać inaczej)
Program był emitowany w latach 2006 - 2007 odcinki są dostępne na stronie TVP.

Pomysły aby odtworzyć SONDĘ w formie retrospekcji wczoraj - dziś już na forum się pojawiało.
Tak się zastanawiam może by zrobić video konferencje i do niej zaprosić pomysłodawcę ? Czyli Dyr Pana Chmila lub osobę przez niego wyznaczoną ?
I nakreślić wizję programu ? Chyba my fani możemy mieć coś do powiedzenia w sensie propozycji ?
Ale przecież żyją jeszcze współautorzy (producenci) SONDY ich wiedza przy tworzeniu SONDY 2 była by też wskazana ?
Myślę że temat i formułę programu należało by solidnie przemyśleć aby nie spalić programu na panewce.

Projekt i pomysły są jak najbardziej otwarte i warte głębokiego przemyślenia.
Odpowiedz
Duzo trafnych spotrzezen w tym co piszecie ale trzeba probowac i nie poddawac sie bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.
Czas pokaze jaka formula programu dotrze do widzow najlepiej.
Uprzedzam, ze mlodsze pokolenia (wychowane glownie na przekazie obrazu) nie koniecznie moga polubic program ze zbyt dlugimi dyskusjami na wysokim poziomie.
Zaproponowane zmiany w TVP bardzo przypominaja mi amerykanska telwizje PBS. Na YT jest wiele programow tam prezentownych. Bede kibicowal zeby nasze produkcje choc w czesci im dorownaly.
Odpowiedz
Radek68 wyznaczam cię jako najaktywniejszego działacza i propagatora Sondy abyś skontaktował się z panem Maciejem Chmielem i uzgodnił spotkanie, wideokonferencję lub zapoznanie się z naszymi postulatami i pomysłami odnośnie nowego programu.
Odpowiedz
O ile Pan M Chmiel będzie chciał z nami gadać ale oczywiście trzeba spróbować.
W końcu ma być to TV Narodowa więc powinna słuchać głosu społeczeństwa.
Odpowiedz
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...a-sie.html
Odpowiedz
A Radek nadal nic nie poczynił i później będzie jęczenie na forum, że program wygląda inaczej niż wy byście tego chcieli.
Odpowiedz
Wiecie co? Zastanawiam się, czy pojawienie się Sondy (fragmentów) w TVP nie będzie oznaczało, że wyleci cały kontent z YT?
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości