Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crowley Media i jego "prawa" autorskie
#1
Zaczęło się od wątku o muzyce Krzysztofa Dudy, gdzie Crowley Media zablokowało możliwość odtwarzania materiału na Youtube, w sytuacji gdy sam autor (Krzysztof Duda) pozwolił na umieszczenie jego nagrań Przemysławowi Rudziowi (forumowy przemas).

Teraz jest równie ciekawie.
Otóż ta sama Crowley Media blokuje różne filmy na Youtube.
Przykłady:

Dziennik telewizyjny 29.09.1989 (informacja o śmierci autorów SONDY) : Film zablokowany w 15 krajach. Na tym filmie zarabia Crowley Media, która zgłosiła do niego roszczenie

Fragment DTV z 6.10.1989r. trwający 1 min. 35 sek. (Pogrzeb autorów SONDY) : Film zablokowany w 15 krajach. 
Powód? Treść audiowizualna od 0:01 - 0:35 Na tym filmie zarabia Crowley Media, która zgłosiła do niego roszczenie

SONDA - Kolor: Film zablokowany w 15 krajach.
Powód? Treść audiowizualna od 0:01 - 9:36, od 9:38 - 15:06 i od 19:46 - 24:55 - Na tym filmie zarabia Crowley Media, która zgłosiła do niego roszczenie

SONDA - Cierpienia Wynalazcy: Film zablokowany na całym świecie.
Powód? "Z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich film w YouTube został zablokowany. Stroną zgłaszającą roszczenia do praw autorskich treści audiowizualnej od 9:18 - 15:34 jest Crowley Media.

Chyba się trochę "pogubiłem". To jakie prawa do nagrywanej za wspólne pieniądze SONDY w latach realnego socjalizmu ma niby teraz jakaś Crowley Media?
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
#2
Myślałem, że prawa autorskie do programów informacyjnych takich jak DTV wygasają wcześniej niż zwykłe, albo że w ogóle nie ma ochrony, bo dziennik telewizyjny to nie jest utwór.

A strona www firmy Crowley Media dyskryminuje ze względu na płeć - dowód w załączniku.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości