Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilna aplikacja do przypomnień o przelotach satelitów
Witajcie,
niedawno napisałem i umieściłem w sklepie Google aplikację o tematyce astronomicznej.
Pozwala ona na przewidywanie przelotów satelitów dla danego miejsca (pobranego z GPS, ręcznie wprowadzonych współrzędnych, mapy świata albo adresu). Można mieć kilka zdefiniowanych miejsc i śledzić w nich zdarzenia. Obserwować można flary irydium, międzynarodową stacje kosmiczną, oraz wszystkie jasne przeloty satelitów.
Dla każdego przelotu można ustawić sobie przypomnienie w formie alarmu (ustawiamy ile czasu przed wydarzeniem chcemy być poinformowani), który będzie w formie mówionych informacji o danym przelocie (takich jak dokładny czas, jasność, wysokość na niebie, kierunek geograficzny, azymut itp.).
Dzięki takiej formie powiadomień nie odzwyczajamy oczu od zmroku, co moim zdaniem jest kluczowe przy obserwacjach nieba. Jeżeli nie chcemy hałasować (obserwacje zwykle prowadzi się w nocy :] ), można powiadomienie wysłuchać w słuchawce wsadzonej w ucho (gdy słuchawki są podłączone, głośnik jest wyciszony).

Aplikacja nazywa się SatSky i znajduje się pod tym linkiem: http://play.google.com/store/apps/details?id=com.pg.satellitesskywatcher

Jestem otwarty na różne sugestie i opinie, co mogę zmienić/dodać/poprawić w aplikacji. Narazie jest dostępna tylko w języku angielskim, ale planuję przetłumaczenie na j. polski w najbliższej przyszłości.

Oczywiście wszelkie pozytywne oceny są bardzo mile widziane Smile
Odpowiedz
Zainstalowałem.
Aplikacja jest super. Jeśli te przypomnienia będą działały jak opisane to jest to genialna aplikacja. Tego mi brakowało.
Paweł - kawał świetnej roboty. Jak trochę poużywam, to może naiszę coś więcej, na razie cieszę się, że mam tę aplikację.
Dziękuję za to.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Tak naprawdę świetna! Pracuję w obserwatorium w Niepołomicach i razem z uczniami korzystamy z niej Smile Ogólnie brakuje takich inicjatyw Smile
Odpowiedz
WOW NIE słyszałam jeszcze o apkach, zaraz instaluję i testuje! Dzięki!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości