Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
głowica virtuoso i mak 90 mm
Photo 
sorry za długie milczenie.
nie jest... tak samo problemy. raz sledzi raz nie czasami zamiast w prawo idzie w lewo " pod prąd " czasami szybcie 2 x niz niebo.... podłaczona do laptopa i cart de ciel wykazuje duze błędy i jak np ustawiam na  saturna a chce zeby sie obróciła na obiekt odległy o 10-15 st. to zmiast tychu 15 st robi 85 st Big Grin czyli obraca sie wokół osi . Big Grin
ech.....  inna sprawa ze robiłem fotki przez ten mały teleskopik i lesze wychodza komórka przystawiona do okularu niż canonem podpietym piersciem zgodnie z zasadami Big Grin
[Obrazek: 91128bd271564b5fmed.jpg]
Odpowiedz
Witam, jestem napalony na to to, pytam, bo
1. czy to chinolski badziew
2. chciałem zastosować do fi 100mm maka
3 o możliwościach NA LEPSZE ZASILACZY ZAPASEM MOCY..

pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
(14.08.15, 11:41)Dziadek napisał(a): Witam, jestem napalony na to to, pytam, bo
1. czy to chinolski badziew
2. chciałem zastosować do fi 100mm maka
3 o możliwościach NA LEPSZE ZASILACZY ZAPASEM MOCY..

pozdrawiam, Dziadek.

jak by ci powiedzieć.... sam pomysł jest super, wykonanie niezle, ale jeszcze nie udało mi sie go uruchomić Big Grin mimo instrukcji .....  no i jest to montaż go to a nie paralaktyczny.

jak na teleskopie masz szyne to zaczepisz kazdy
Odpowiedz
Wygląda na to, ze to mocno kłopotliwa konstrukcja. Kupiliśmy taki jako oddziałowy do prostych obserwacji. Już leży w serwisie. Oś pionowa kręciła się bez opamiętania, przyciski reagowały w sobie tylko znany sposób, zazwyczaj mocno odbiegający od założonego przez producenta. Zobaczymy jaki efekt przyniesie naprawa.

Dziadek, tak jest to chiński sprzęt, maka 100mm powinien utrzymać, zasilacz wg instrukcji musi mieć minimum 500mA dałem mu 1200 i wiele to nie zmieniło, ale jak wspominałem by ł zepsuty. Zobaczymy po powrocie z serwisu
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
(16.08.15, 11:31)McQueen napisał(a): Wygląda na to, ze to mocno kłopotliwa konstrukcja. Kupiliśmy taki jako oddziałowy do prostych obserwacji. Już leży w serwisie. Oś pionowa kręciła się bez opamiętania, przyciski reagowały w sobie tylko znany sposób, zazwyczaj mocno odbiegający od założonego przez producenta. Zobaczymy jaki efekt przyniesie naprawa.

Dziadek, tak jest to chiński sprzęt, maka 100mm powinien utrzymać, zasilacz wg instrukcji musi mieć minimum 500mA dałem mu 1200 i wiele to nie zmieniło, ale jak wspominałem by ł zepsuty. Zobaczymy po powrocie z serwisu
mi tez raz wymieniali i dalej nie moge go opanować... chbya znow zaniosę. teleskopik ok na te parametry da się oglądać
Odpowiedz
Dziękuję za info , wybiliście mnie z głowy chęci i jeszcze raz dziękuję, choć z autopsji mam smutne doświadczenie , unikam towary chinolskiej zarazy
W Ebayu znajdę solidny coś...

Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
Witam,
niby nic , ale jednak Kolego nie wymienił z jakiej firmy i miasta kupił to to Virtuoso....

Dziadek.
Odpowiedz
(17.08.15, 21:52)Dziadek napisał(a): Witam,
niby nic , ale jednak Kolego nie wymienił z jakiej firmy i miasta  kupił  to to Virtuoso....

Dziadek.

warszawa teleskopy pl
Odpowiedz
ooooooooo, a jednak taka prawda, dziękuję, też mam badziew z teleskopy.pl nawet otrzymałem bez wypsażenia.. tfu co za pyralandia. z dutkowiczów tyz nie bieżcie tfu tfu...
wicie coo sorry !! tu brakuje " gitlera "
zawsze kupiłem dobre elementy w DO i jestem zadowolony, polecam...

Pozdrawiam, Dziadek .
Odpowiedz
udałomi sia ją uruchomić  na razie w trybie predkosci gwiazdowej.... ale tak dziwnie, najpierw ustawiłem 52 st . wyłaczyłem potem właczyłem ustawiłem na 0 i wcissnałem dwa guziki 2/3 i poszło Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości