Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwis - kolimacja lornetki.
Hej.

Mam nikona 12x50, ktory ulegl rozkolimowaniu. Musi to byc minimalna wada, bo w dzien tego w ogole nie widac (ani nie czuc na oczach), natomiast w nocy gwiazdy w poziomie sa na dwoch roznych obrazach. Poszukuje serwisu, lub osoby, ktora by to naprawila. Solidnie, rzetelnie, profesjonalnie.

Mieszkam w Poznaniu oraz dosc czesto bywam w Szczecinie, czy moze znacie kogos z tych okolic godnych polecenia? A jesli jie - to czy jest sens wysylac taki delikatny sprzet kurierem? Bo ja boje sie, ze wlasnie pidczas transportu jest najwieksza szansa na uderzenia boczne lub wibracje/drgania, ktore znowu spowoduja ta wade.

Dajcie znac, bede mocno zobowiazany.
Nikon 8x40 & 12x50 + statyw
Odpowiedz
Delta optical kolimuje lornetki http://deltaoptical.pl/serwis.php
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
O.

Zadzwonie do nich jutro. Szczerze powiem, ze odczuwam silny opor przed wysylaniem lornetki kurierem, czy jakkolwiek inaczej. U mnie naprawde jest bardzo mala wada, widoczna tylko na gwiazdach - wyobrazam sobie, ze na tyle mala, ze moze sie "odnowic" od samego jechania busem i skakania po tasmach na sortowniach.

Czy ktos z forum przerabial juz wysylanie lornetki kurierem?
Nikon 8x40 & 12x50 + statyw
Odpowiedz
Lornetki nie przesyłałem kurierem, ale spróbuj nakleić naklejkę na paczkę "fragile" znajomy prowadzi sklep internetowy i zawsze to nalepia, niby trochę ostrożniej zajmują się tym wszystkim.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości