Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda w TVP Historia (2013, 2014)
Dzisiaj (23 marca 2013 roku) wyemitowano po raz czwarty (w TVP Historia) odcinek Sondy zatytułowany "Chwast". Ostatnio mogliśmy go obejrzeć 15 miesięcy temu, więc z radością odświeżyłem sobie niektóre szczegóły programu. 
Odpowiedz
(23.03.13, 12:54)Jagos65 link napisał(a):Dzisiaj (23 marca 2013 roku) wyemitowano po raz czwarty (w TVP Historia) odcinek Sondy zatytułowany "Chwast". Ostatnio mogliśmy go obejrzeć 15 miesięcy temu, więc z radością odświeżyłem sobie niektóre szczegóły programu.

Też oglądałem ten program, choć do moich ulubionych nie należy. Mogli by sobie darować kolejne powtórki jak jeszcze są odcinki, których ani razu nie nadali!
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Wysłałem tydzień temu zapytanie do TVP, czy możliwy byłby powrót do codziennej emisji SONDy. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. :Smile
Odpowiedz
(25.03.13, 02:03)pinto link napisał(a):Wysłałem tydzień temu zapytanie do TVP, czy możliwy byłby powrót do codziennej emisji SONDy. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. :Smile
Pinto, nie rób sobie nadziei, że szybko otrzymasz odpowiedź. Ja czekam już 1,5 roku. Poczekam jeszcze kolejne 1,5 roku i dam sobie spokój  Smile.
Odpowiedz
(25.03.13, 14:50)Jagos65 link napisał(a):Pinto, nie rób sobie nadziei, że szybko otrzymasz odpowiedź. Ja czekam już 1,5 roku. Poczekam jeszcze kolejne 1,5 roku i dam sobie spokój  Smile .

Mam propozycję: żeby TVP też poczekała... na wpłatę abonamentu...

--
Piotr
Odpowiedz
Napiszcie łaskawie do TVP prośbę, aby wyemitowali w lepszej jakości te odcinki, których nie wznowili w TVP Historia - mimo iż mają je w swoich archiwach. Najlepiej taką wiadomość przesłać im już z przygotowaną listą odcinków.
Odpowiedz
Skrzynka kontaktowa dla widzów w TVP to atrapa - tak twierdzi większość osób wypowiadających się na forach internetowych (o tematyce telewizyjnej). Z własnego doświadczenia - potwierdzam. Szkoda marnować czas na pisanie a tym bardziej na przygotowywanie listy.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
Niekoniecznie!
Sam wiele razy pisałem do TVP i prawie zawsze mi odpisywali. W tym przypadku też mógłbym napisać - ale wolałbym aby zrobił to ktoś kompetentniejszy ode mnie, kto śledzi dokładnie które odcinki były wyemitowane a które pominięte. Ja aż tak dobrze w tym się nie orientuję a nie chciałbym popełnić gafy.
Odpowiedz
Axel677 - niestety nie mogę wysłać do Ciebie PW - masz pełną skrzynkę, odpowiem więc tymczasowo tu, a tak w ogóle to zachęcam do założenia nowego wątku o tych kasetach.

To co jest na Youtubie jest z pewnością pochodzenia taśmowego (choćby charakterystyczne pasy przy zrywaniu synchronizacji), ale to być może efekt z kaset, które Ty przejąłeś. Dostępny wcześniej jest w jakości, wydaje mi się gorszej (nie mamy odcinka z archiwum czy emisji TVP), choć Twój ma podwyższony kontrast i jest wyostrzony. Na pewno jest lepszy. Być może pochodzi z emisji z oryginalnej taśmy. Tak czy inaczej do oryginału z TV obu sporo brakuje.

Pozdrawiam.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Dziś obejrzałem "Strukturę kryształu". Oczywiście ponownie. Prezentowane na filmie największe, najnowsze monokryształy krzemu, z których wycina się "wafle" do produkcji procesorów mają średnicę do 10 cm.
Wafle 20 cm zaczęto produkować w 1991 roku. W XXI wieku, w roku 2001 zaczęły pojawiać się pierwsze wafle 30 cm.
Dziś procesory masowo wycina się właśnie z tych wafli (30 cm), a Intel i AMD od zeszłego roku próbuje już z 45 centymetrowych. Ciekawie byłoby porównać obecne osiągnięcia technologii z ówczesnymi.

Zał. 1 - 10 centymetrowej średnicy walec krystalicznego krzemu - 1984r. - (SONDA 1985r.)
Zał. 2 - 4 centymetrowy wafel krzemu do produkcji US w ręku Andrzeja Kurka - 1984r. - (SONDA 1985r.)
Zał. 3 - 30 centymetrowy wafel procesorów Core i7 w ręku autora postu (2010r.)

Załączone pliki Miniatury

►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości