Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam moj Pierwszy PODGLĄDACZ..
Cześć. Lubie ''GWIAZDKI'' od dzieciaka jak ojciec pokazał mi - patrz tutaj wielki wóz a tutaj mały wóz...'' zawsze tata patrzał w niebo bo lubiał.. od gołębi w dzień po spojrzenia w nocne niebo ale bez różnych lornetek, lunet i teleskopów i wiedział z czym co się je..mam juz 26 lat i chce kupić sobie swój pierwszy teleskop... po przeczytaniu kilku tematów na forach i o roznych teleskopach, chciał bym jako pierwszy.. Sky Watcher Syntcha 8... uzbieram albo nawet wezme kredycik lub na raty.. marzenia trzeba spełniać myślicie, że na jako pierwszy teleskop bedzie to dobry wybór? mieszkam na wsi bardzo małej W WOJEWODZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM W BLOKU, oświetlenie sztuczne słabe ok 30 lamp przez długość ok 1km nawet mniej.. wiecej pól bez sztucznego światła i łąki.. w zime widze zaj***iście drogę mleczną itp chce ojcu na starość przybliżyć wielki wóz i mały wóz  i pokazać pozniej córce, że ''TAM'' jest pięknie..proszę o pomoc w wyborze swojego 1st teleskopu. Pozdrawiam ERJOT.
Odpowiedz
Witaj w "klubie". Pytanie, które postawiłeś to temat-rzeka. Jest tu coś takiego jak "szukaj" i masz; http://astro4u.net/yabbse/index.php?action=search2 . Nikt nie poda Ci gotowej recepty. Musisz sam określić po pierwsze DO CZEGO CHCESZ UŻYWAć. Bezwzględnie zacznij od teorii a nie szacowania na co Cię stać. Poznaj podstawowe pojęcia i co oznaczają a wtedy ustalisz kompromis. Nie ma sprzętu najlepszego, czyli bez wad. Wszystko zależy od oczekiwań, a Hubla i tak nie kupisz. Podstawowym błędem zaryzykuję, wszystkich początkujących jest POWIęKSZENIE !. Teraz pewnie pomyślisz, że niebo i gwiazdy są przecież daleko i im więcej tym lepiej. Jak odpowiesz sobie "dlaczego nie" będziesz gotowy do merytorycznej dyskusji. To żmudny, ale opłacalny etap przywitania się z astro, chyba że chcesz kupować i za chwilę sprzedawać (ze stratą oczywiście). Niebo to nie tylko gwiazdy, a tych się pojedynczo nie ogląda.
E.T. It return to house !
Odpowiedz
Dziękuję dostosuje się do pańskich wskazówek, pozdrawiam.
Odpowiedz
Hej !

Niezależnie od słusznych uwag kszafrana, wybór Synty 8" - to b. dobry wybór ! Jak już ją będziesz miał, "pochwal się " pierwszymi wrażeniami i obserwacjami ! Pozdrawiam !  Smile

Odpowiedz
Hej słusznie prawi (Zbignieww) polać mu! Ale poważnie; ja jestem obecnie przy SW 150/750 + kilka akcesoriów. Wiadomo, ograniczenia budżetowe. Synta 8" jest "szanowanym" sprzętem i to na dłużej. Jeśli kolega chce zainwestować to nie powinien żałować. Przestrzegam przed błędami, które sam popełniłem. Ten SW to mój trzeci i stąd wiem, że przygody z astro nie zaczyna się od kupna teleskopu. Wyprostowali mnie koledzy właśnie z tego forum. Szacun m. in. dla papatka ! Pozdrawiam
Odpowiedz
Poszukaj używanej przy odsprzedaży niewiele stracisz
Odpowiedz
http://tablica.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-stan-bardzo-dobry-CID767-ID5nzEP.html#6afd244a64 a takie cos oplaci się kupic?
cp tp jest za model?
Odpowiedz
Model dla biedaków, jeśli nie masz za wiele kasy to kup ale będziesz średnio zadowolony. Tu masz fajną opcje na forum tylko musisz zbić z ceny bo ta jest teraz za wysoka: http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,20968.msg269832.html#msg269832
Odpowiedz
ERJOT , miałem coś takiego tyle że Optikona. Zdecydowanie nie polecam, wszystko trzęsie się jak g... w przeręblu, okulary; jeśli kit SW to na początek ew. Cena wyśrubowana za montaż, z którego "możliwości" nie wykorzystasz. To EQ do foto, Ty poszukaj czegoś na AZ lub Dobson.
Odpowiedz
podoba mi sie tez ten pana  SW 150/750  chyba poczekam z podpaleniem sie i kupie ta synte 8 albo cacko jak pan ma.. nawet by mi lepiej pasowało... 2 opcje sa fajne i chyba sie na nich skupie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości