Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 2014
(14.05.14, 20:49)astrokosmo link napisał(a):ok , robiłeś w og. gł ?

Yes my lord  Wink Wszystkie zdjęcia robię za pomocą kamerki Basler.
Z tym Marsem coś jest nie tak. W domu w UK,gdzie mam zasyfione niebo wychodzi mi lepiej niż w domu rodziców na obrzeżach Bielska,gdzie niebo jest  naprawdę dobre. Albo za dużo napojów na urlopie Wink

Załączone pliki Miniatury

Mars to mała ele jasna planeta i bardzo wymagająca co do seeingu i obróbki .

jak złapiesz dobry avi to sam się zdziwisz jaka to prosta , łatwa i przyjemna obróbka.
No właśnie,wszystko rozchodzi się o ten seeing,żeby trafić na naprawdę dobre warunki. Jak przeglądam aviki to widać,że jeden  jest w miarę dobry,a kolejny w odstępie minuty od poprzedniego to dramat. A kiedyś myślałem,że avikowanie jest bezstresowe Wink
Z 12 maja , RC 8" , Barlow5x , Lumenera.

(15.05.14, 22:25)astrokosmo link napisał(a):Z 12 maja , RC 8" , Barlow5x , Lumenera.

Ładnie wyszedł. Ale czy nie masz czasem problemu z ustawianiem ostrości jak używasz barlowa x5? Być może u mnie to wina montażu,gdzie przy lekkim ruchu focuserem,wszystko lata. Może sztywniejszy montaż by załatwił sprawę.
Czasami mam ale mam tez luzy na montażu.
Dwie wersje-pierwsza to LRGB,gdzie za kanał L posłużył filtr IRPro807,a druga wersja,gdzie filtr IRPro posłużył jako kanał R.

Materiał z 25 maja 23:50 , RC8" , Barlow 2x , QHY5 .

O ile seeing słabizna o tyle ta kamera coraz bardziej mi się podoba , wyciaga fajny detal i kolor nawet w słabych warunkach.

(03.06.14, 23:57)astrokosmo link napisał(a):Materiał z 25 maja 23:50 , RC8" , Barlow 2x , QHY5 .

O ile seeing słabizna o tyle ta kamera coraz bardziej mi się podoba , wyciaga fajny detal i kolor nawet w słabych warunkach.

Nie wiem jak to robisz,ale moje próby z QHY5 na planetach okazały się całkowitą porażką. Straciłem z ciekawości masę czasu na testy i nic z tego nie wyszło. U Ciebie jest znacznie lepiej.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości