Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 2014
Kolejna fotka z RC8" GSO , mimo słabych warunków tyle pokazuje , to jednak dobry teleskop nie tylko do DS .

Załączone pliki Miniatury

(26.04.14, 23:09)astrokosmo link napisał(a):Kolejna fotka z RC8" GSO , mimo słabych warunków tyle pokazuje , to jednak dobry teleskop nie tylko do DS .

Nieźle, faktycznie "planeciarstwo" też można uprawiać.

U mnie dziś w końcu po japońsku - jako-tako. F/25, RGB, wielkość 150%:

Mars z 8 maja. Ręczne ustawianie ostrości to jakaś masakra,chyba trzeba zautomatyzować jakoś ten proces.

SCT9.25,Powermate 2.5,Basler 640-100gm

Ja w RC8" ustawiam ręcznie , ale ma mikro ruchy.
(12.05.14, 09:46)Patrix link napisał(a):Mars z 8 maja. Ręczne ustawianie ostrości to jakaś masakra,chyba trzeba zautomatyzować jakoś ten proces.

SCT9.25,Powermate 2.5,Basler 640-100gm

Ja zainwestowałem w JMI z napędem, co i tak nie zmienia faktu, że "ustawianie ostrości to jakaś masakra".
Święte słowa , ja natomiast poluje na księzyce Marsa ale jakoś bez skutku , macie jakieś pomysły ?  :Smile
(14.05.14, 08:38)astrokosmo link napisał(a):Święte słowa , ja natomiast poluje na księzyce Marsa ale jakoś bez skutku , macie jakieś pomysły ?  :Smile

Pewnie,że mamy. Ja pod koniec każdej sesji puszczam około 100 klatek po 1 sek. każda. Czasami coś się załapuje,jak na poniższym zdjęciu Deimos z SCT 9.25 z reduktorem f6.3 i filtrem czerwonym.

Robiłeś animacje , bo mnie też się załapują czasami ale poruszają se wraz z gwiazdami w tym samym kierunku więc to nie księzyce.

Robisz w ognisku gł ?
(14.05.14, 14:45)astrokosmo link napisał(a):Robiłeś animacje , bo mnie też się załapują czasami ale poruszają se wraz z gwiazdami w tym samym kierunku więc to nie księzyce.

Robisz w ognisku gł ?

W takich przypadkach zawsze robię animację i jak się to pokrywa ze stellarium to wtedy mam pewność,że to księżyc,jak było w tym przypadku.

ok , robiłeś w og. gł ?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości