Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto naprawi CG5?
Witam,

zepsuło mi się coś w montażu CG-5 Celestrona. Prawie na pewno jest to elektronika - nie działa tylko oś rektascencji i w dodatku tylko w kierunkach dodatnich (przy naciskaniu guzika na pilocie; nie sprawdzałem, czy działa automatyczne prowadzenie). Sprzęt jest już po gwarancji, zresztą prawdopodobnie uszkodzenie jest z mojej winy - zostawiłem na zewnątrz w dość wilgotną noc. Rzecz w tym, że to było już ładnych kilka miesięcy temu, ale z różnych przyczyn nie zająłem się tym od tamtego czasu. Aha, i to nie jest tylko to, że przycisk na pilocie nie działa - wyświetla się na ekraniku prędkość przesuwania montażu, ale się nie przesuwa.

Pytanie brzmi: Kto jest w stanie to naprawić? Nie wzywałem zwykłego elektronika, bo montaże astronomiczne to dość specyficzna elektronika, nie wiem, czy nic by nie popsuł. Nie wiem, czy firma Celestron ma serwisy jakieś w Polsce jako takie, czy może powinienem zabrać to do salonu np. delta optical? Problem w tym, że mam dość daleko (najbliższe średnie miasto to Słupsk, a duże - Gdańsk, lecz tam mam już daleko). I ile taka naprawa może kosztować? A może można spróbować zrobić coś samemu? Tylko że nie chciałbym popsuć jeszcze bardziej.

Z góry dziękuję za porady
"To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości"
Odpowiedz
mam ten sam problem i nie umiem sobie z nim poradzić
Odpowiedz
Najlepiej napisać do Delty albo Astrokraka , czy to naprawią , potem bardzo dobrze spakować i wysłać kurierem , firmy też wysyłaja kurierem i jakość telskopy się nie łąmią.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości