Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ja i mój teleskop oraz początki
Do obserwacji DS zaproponowałbym ci lustrzankę Wink Nie koniecznie droga, bo można wyrwać coś co się nada do focenia w cenie okularu. 30 sek naświetlania przy dobrze ustawionym na biegun teleskopie da ci chyba więcej niż jakikolwiek okular przy tym teleskopie. Do tego gdy zestakujesz zdjęcia można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Też mam SW 150/750 i podpięcie aparatu dało mi znacznie więcej radości niż samo oglądanie przez okular. Zwłaszcza, że moje obserwacje ograniczają się do miasta :/

A co do Jowisza to poluj na SPC 900 NC, kamerkę internetową, która działa jak okular 6mm i daje naprawdę zadowalające efekty z tym teleskopem.
Odpowiedz
(10.01.14, 22:15)SmaleC link napisał(a): A co do Jowisza to poluj na SPC 900 NC, kamerkę internetową, która działa jak okular 6mm i daje naprawdę zadowalające efekty z tym teleskopem.

lub coś takiego
http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/webcamy-ms-lifecam-hd-w-astrogotografii-planetarnej/
http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/sprzet-astronomiczny/#3
chyba dają jeszcze lepsze rezultaty niż philipsy
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Czyli generalnie idziemy już w stronę astrofoto Smile To również mam w planach aczkolwiek zastanawiałem się czy aby nie wpierw zająć się wymianą montażu na HEQ5.
SW 150/750 EQ6 Pro SynScan,  EQ3-2 + Baader Scopos 30 mm 2"+ okulary z zestawu + zapał Wink
Odpowiedz
Wg mnie jeśli miałbyś kupować montaż to opłacałoby się tylko brać EQ6. Różnica cenowa można powiedzieć, że niewielka, a na pewno to lepsza inwestycja. Rozważniej będzie się wstrzymać, a dokonać lepszego zakupu niż tylko zaspokoić swe zakupowe żądze Wink

A astrofoto to ostatecznie jedyna słuszna metoda przyglądania się obiektom. Pochwalę się tym co mi się udało zrobić na Eq3-2 z naświetlaniem przez 3 godziny w klatkach po 30 sek.  Zdjęcie robione w mieście (ludność: 65 tyś.) blisko centrum. Tuba i montaż te same więc daje obraz na to co możesz osiągnąć, zwłaszcza, że też jestem początkujący. Wciąż jest miejsce do rozwoju nawet na tym sprzęcie, który posiadamy.

[Obrazek: f2ef.jpg]

Efekt mi się wydaje bardzo zadowalający jak na sprzęt i miejsce wykonania. Tak więc pomyśl co mógłbyś strzelać na swojej działce w głuszy. Z zakupami nie ma co się śpieszyć, bo zawsze da się wyciągnąć coś z tego co masz Smile
Odpowiedz
No, no SmaleC coś pięknego Smile Podoba mi się!
Generalnie mam cel iść w foto chodź również live też chcę. Hmmmm, mam rozumieć, że mówisz o montażu NEQ6 PRO SynScan nie "zwykły". Hmmm, w zasadzie masz rację. Ogólnie to mi się nie śpieszy w tym momencie pomimo iż mógłbym bez problemu to kupić. Aczkolwiek chcę wszystko po kolei i na spokojnie. Teraz, jak wspomniałem bardziej poszukuję okluarków.
Do plantet wiadomo jakiś krótkoogniskowy - 5 mm aby uzyskać max powiększenia z Barlowem x2.
Do DS, hmmm jakiś szerokokątny ok55-60* 20-22-25 mm?
Wiem w zasadzie, że każdy powinien sobie wyrobić zadanie na temat tego czy innego okularu. Jednak czy istnieją tutaj takie tzw. "klasyki", że nie ma opcji i sprawdza się zawsze?
SW 150/750 EQ6 Pro SynScan,  EQ3-2 + Baader Scopos 30 mm 2"+ okulary z zestawu + zapał Wink
Odpowiedz
NEQ6. To zależy czy chcesz "go to" czy nie, ale chyba nie opłaca się brać "piątki" by potem znów upgread'ować sprzęt. Zwłaszcza, że te kilka kilo udźwigu to zawsze lepiej.

Z okularami radzę ci tylko uważać, żeby nie przedobrzyć ponad użyteczność tuby Wink Nie wiem czy przypadkiem 5mm to już nie za dużo. Ja dużą różnicę zobaczyłem natomiast przy zmianie kitowego barlowa na Tele Vue 2x, który faktycznie powiększał 2 razy i to co widziałem robiło różnicę, zwłaszcza przy foceniu.
Odpowiedz
Teoretycznie max. powiększenie mojego wynosi 300x. Chciałbym poprostu wymienić kitowe okulary.
Odpowiedz
wow zdjęcie jest fenomenalne, będę musiał wziąć twoje uwag.i do siebie i spróbować wykrzesać więcej możliwości z posiadanego sprzętu
Odpowiedz
wow to zdjęcie jest zadziwiające, prowadzisz jakiś fanpage ze swoimi zdjęciami gwiazd?
Odpowiedz
I to jeszcze w mieście 65 tys. ! No wygląda super, aż dziw że jako początkujący
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości