Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny satelita?
Witam,
wczoraj o 22.00 udało mi się zaobserwować obiekt który nieregularnie zmieniał jasność od ledwie widocznego do ok -2 mag (zmieniał on też jasność w mniejszych zakresach).Przelot trwał do ok.22.06(kiedy utraciłem obiekt w wielkiej niedźwiedzicy) zaczą się na niebie południowo wschodnim. Stellarium twierdzi że to był alos daichi. Mam więc pytanie dlaczego ten satelita(?) tak się zachowywał.
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Obracał się  Wink
Odpowiedz
Jest popsuty?
Cytat z wiki
At 2230 GMT on Thursday 21 April 2011, the satellite was found to have switched itself into power-saving mode due to deterioration of its generators. By April 22, technicians could no longer confirm that any power was being generated.[7][8] It has been suggested that meteoroids may have struck ALOS in March 2011, creating the anomaly which eventually led to its shut down.[9]
On 12 May, 2011, JAXA sent a command to the satellite to power down its batteries and declared it dead in orbit.[6]
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Może być po prostu nie używany, stary. Satelity po porzuceniu ich przez ludzi (brak działania żyroskopów, silniczków korekcyjnych itd.) różnie mogą się zachowywać.
Odpowiedz
Potwierdzam zachowanie tej satelity. W maju również go obserwowałem i raz rozbłysł nawet do jasności -3 mag.
Odpowiedz
2 sierpnia o 23.00 sfociłem taką rotującą i błyskającą francę Smile

Załączone pliki Miniatury

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości