Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bresser PC Okular - kłopoty
Witam serdecznie,
bardzo pilnie potrzebuję pomocy w temacie jak wyżej. zostałem właścicielem kamerki BRESSER PC OKULAR z którą mam kłopot bo nie mogę jej uruchomić. Po podłączeniu kablem USB komputer wykrywa ją jako urządzenie USB, i nic dalej sie nie dzieje bo powinienem zainstalować sterowniki i oprogramowanie do obróbki obrazu. Po włożeniu płyty CD do napędu nic się nie dzieje bo komputer z Windowsem XP nie wyświetla plików na płycie tak jakby płyta była pusta ! Jest to oczywiście nie prawda bo po włożeniu CD do innego kompa z Windows-em 7 widać wszystkie pliki, ale jest tu też problem z instalacją softu i sterowników.Wydaje się ze fabryczna płyta jest w jakiś sposób uszkodzona. Nie znam sie na technice komputerowej tak dokładnie aby sobie z tym poradzić. Aby oszczędzić pytań już teraz odpowiadam że mój napęd jest sprawny bo czyta wszelkie inne płyty CD.
Taka sytuacja zdarza mi sie pierwszy raz, że nie można uruchomić oprogramowania i sprzętu. Jeśli rzeczywiście sama płyta jest uszkodzona to jak zdobyć sterowniki i soft do tej kamerki?
Czy ktoś z Kolegów będzie tak życzliwy i pomoże mi rozwikłać ten problem?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc!
Odpowiedz
Może tu coś znajdziesz http://www.astrozakupy.pl/page/X-Miedzyn...13r/?id=16 a jak nie to spróbuj skopiować wszystkie pliki na pendrive'a i zainstalować.

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź , ale już to wcześniej przeglądałem i te pliki raczej nie są dla tej kamery.Tam są większe rozdzielczości a ta kamera ma tylko standard VGA.
Płytę CD włożyłem do innego laptopa i ten ją widzi, to znaczy widzi wszystkie pliki. Uruchomiłem instalację i jej trakcie sa jakieś problemy. Pomyślałem że przegram wszystkie pliki na inny nośnik i z niego zainstaluję na swoim. Okazało sie że prawie wszystko da się przekopiować na pendrive-a za wyjątkiem jednego pliku. Komputer zatrzymuje  sie proces kopiowania po 81% zapisu i dalej nie "idzie". Plik o którym mówię jest plikiem dla WIN XP.
Zaczynam dochodzić do wniosku że zapis na płycie oryginalnej ma wadę, jest uszkodzony. Nie mam możliwości wymiany tej płyty.
Może ktoś z czytających ma taką płytę i ew. może mi przesłać kopię. Ja pokryje wszelkie koszty z tego tytułu.
Mam nadzieję ze pomoc się znajdzie.
Dam też do sprawdzenia swój komputer bo może z moim WIN-dowsem XP jest coś nie tak. No można zdurnieć całkem!
Pozdrawiam i czekam dalej na pomoc.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości