Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meade ETX-125, niekompletny
Witam, niedawno odkopałem na strychu MEADE ETX-125, jednak został z niego sam teleskop, trójnóg i celownik. Czyli brakuje elektroniki (tego pomiędzy teleskopem a trójnogiem) oraz okularów. Pytanie do was drodzy forumowicze. Czy go kompletować ? Czy sprzedać to co jest?

Sprawdziłem i okulary można dostać po 100-200zł, elektronikę też można by dokupić tanio ale w USA, bo w Polsce nic nie znalazłem. Co do sprzedaży to  sam teleskop jest w stanie idealnym, widać że prawie cąłe swoje życie prze-leżakował w pokrowcu i nie wiem ile można by było za niego wziąść?

Z góry wielkie dzieki za rady Smile
Odpowiedz
Na to pytanie musisz najpierw odpowiedzieć sobie sam. Jeśli chcesz "pobawić się " w astronomie to myślę że warto kompletowa to na oryginalnym montażu lub na innym (np EQ3-2) jeśli nie chcesz już ukać w gwiazdy to sprzedawaj. Ogólnie ETX-125 jako sprzęt jest całkiem fajny i można z niego sporo wycisnąć.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Właśnie mam już 2i bardziej ubogi teleskop ale i tak nie mam zbytnio czasu a nawet miejsca (mieszkam w dobrze oświetlonym mieście) i nie bardzo mam jak co kolwiek obserwować. Zatem rozstrzygnie cena, jeśli możecie to bede wdzięczny za widełki za ile mogę go sprzedać i ile kosztować mnie będzie skompletowanie go w raczej standardowej wersji (tańszej).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości