Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omegon Teleskop N 130/920 EQ-2
Skoro masz tak zanieczyszczone niebo to przydał by się filtr ALP (dodatkowe 300zŁ)ja mam ten http://www.piotr.okonscy.com/index.php?aid=10 ale jest on zalecany dopiero przy 8 calach.
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Aż tak źle nie jest. Poza tym słyszałem, że te filtry nie dają za dużo, bo całej poświaty nie zlikwidują bez szkody dla obserwowanych obiektów.

Raczej się nie zdecyduję, bo szkoda mi pieniędzy na filtr droższy od samego teleskopu. Wolę poczekać, uzbierać co nieco i kupić jakiś fajny sprzęcior za rok.
Sky-Watcher (Synta) SK705AZ2 Vanguard KR-1650, 16x50mm
Odpowiedz
(22.12.12, 18:19)Blathmac link napisał(a):Aż tak źle nie jest. Poza tym słyszałem, że te filtry nie dają za dużo, bo całej poświaty nie zlikwidują bez szkody dla obserwowanych obiektów.

Raczej się nie zdecyduję, bo szkoda mi pieniędzy na filtr droższy od samego teleskopu. Wolę poczekać, uzbierać co nieco i kupić jakiś fajny sprzęcior za rok.
ja widzę dużą różnię, chociaż tracisz trochę światła to zwiększa ci się kontrast.

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości