Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy taki teleskop na początek wystarczy
Mam pytanie chcę kupić 9 letniej córce taki teleskop http://www.teleskopowo.pl/pl/p/Zestaw-Opticon-Science-Master-SE/171 Czy na początek coś takiego wystarczy?.  I jeszcze jedno od czego zacząć obserwacje nieba z dzieckiem. Z czym ją zapoznać jeśli chodzi o teorię.
Odpowiedz
Sam(a) rozumiesz, że to zabawka a w tym wieku to i kasy szkoda bo nie wiadomo czy trafiona. Tradycyjnie, czy dziecko czy nie zaczyna się od księżyca, czyli łysego. Jest duży i łatwo w niego trafić "na oko". Zawsze na początek małe powiększenie czyli z okularem 10 mm. Ten drugi to się raczej nie przyda, oferowane powiększenie 120x to reklamowy chwyt (teoretycznie jest). Warto też uświadomić, że teleskop pokazuje "do góry nogami" i nie łatwo się na początku przystosować do kierowania nim. Jeśli macie w pobliżu obserwatorium astronomiczne to napewno są w nim seanse dla dzieci. Polecam. Moja 7-letnia wnuczka wcale się nie nudziła a wręcz przeciwnie, miała sporo pytań i teraz chętnie mi asystuje. Teraz jest dobry czas na Jowisza, lecz chmury o tym zapomniały. Przyda się też jakiś programik np. Stellarium. Można za darmo pobrać z sieci. Do tego jakaś mapa nieba i nasz układ słoneczny. Powodzenia!
E.T. It return to house !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości