Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okular do 100ED
Witam.
Szukam pomocy w wyborze okularu do 100ED. Chodzi mi ogniskową pomiędzy 15 a 20mm. Obecnie posiadam ES 6,7mm i SWANa 33mm. Cena okularu-myślę,że tak do 800zł to max. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie,ponieważ w wizualu dopiero raczkuję i za bardzo się nie orientuje w doborze okularów.

Odpowiedz
...może ten ? http://www.astrokrak.pl/william-optics-dcl/1866-okular-william-optics-uwan-16-mm.html
Szkoda, że ES 18mm jest taki drogi, ta seria ma dobrą opinię. W Czechach znacznie tańszy, wyjdzie na max 900.-zł
Fajny byłby Panoptic 19mm, ale jeszcze droższy.

Poruszam się w wyższej kategorii cenowej bo widzę że masz fajny sprzęt, ED 100 wart tego no i dobry okular kupuje się właściwie " na całe życie"  Big Grin

Odpowiedz
Jeśli wystarczy Ci używka, to poluj na ESa 18mm. Albo kup nowego ESa 14mm - też będziesz zadowolony.  Wink
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"                               A. Einstein
Odpowiedz
Dzięki Panowie. Tak myślałem,że ktoś poleci mi ESa i tak też się stało. I chyba tak zrobię,nie potrzebuję tego okularu na "już",więc może gdzieś dorwę taniej ESa14 albo 18mm.

A czy zna ktoś może sklep w UK gdzie są dostępne ESy? Bo ja jakoś nic znaleźć nie mogę  >Sad

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości