Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
Moje pytanie dotyczy trybu nocnego. Po przełączeniu na tryb nocy pozostaje mi oślepiająca belka na górze. Przycisk 'Del' nie pomaga. F11 jako przejście do trybu pełnoekranowego nie reaguje. Czy coś robię niepoprawnie ? (system: Windows 10)
Odpowiedz
Chyba sam sobie odpowiem w pewnym sensie Smile - znalazłem 1 możliwość pozbycia się problemu oślepiania przez górną belkę.

Tak więc wgrałem 'AeroGlass10240' do Win 10 - co daje mi przeźroczystą górną belkę. Ustawiłem piękną tapetę astro na pulpicie z czarnym niebem i gwiazdami. Teraz w trybie nocnym NO górna belka już nie oślepia - jest przeźroczysta a w tle ma czarny podkład. Niestety nie działa wklejanie obrazków także nie mogę podzielić się rezultatem.
Odpowiedz
Adalbert.
Włączamy Ustawienia [F2] i tam na dole klikamy w [USTAWIENIA STARTOWE],
Wybieramy opcję Windows bez ramki i maksymalizacja okna. Ustaw i zapisz i powinno być OK.Nie wiem jak program spisuje się na Win10 - jeszcze nie próbowałem. Jak będziesz miał jakieś doświadczenia napisz proszę.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Smile Dziękuję to dużo lepsze rozwiązanie niż moje Smile
Odpowiedz
Wprowadziłem poprawki do programu:

NO POPRAWKI   <-- kliknij tutaj

1. Dodana nazwa gwiazdy beta Oph - Cebalrai
2. Uaktualniłem pliki komet - jest kometa P/252 LINEAR
3. Uaktualniłem daty maksimów wszystkich miryd w programie na 2016 rok.
4. Zwiększyłem jasność zmiennej U Ori  4,8 - 13 mag z katalogowej 10,29 na 6,3 mag, aby była lepiej widoczna w programie. Obecnie jest w maksimum i mamy ostatnie dwa tygodnie na to, aby ją zobaczyć w maksimum.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program&nbsp;AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Jak zaktualizować NO o te poprawki - nie ma pliku 'readme'.
Odpowiedz
Ściągasz plik no_popr.zip
Rozpakowane pliki wklejasz do głównego folderu programu w miejsce starych.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program&nbsp;AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Chciałbym zapytać co powinno się stać po uruchomieniu programu 'aktu_no_11' lub 'aktualizator_no_11'. U mnie po uruchomieniu (w trybie zwykłym lub admin) następuję tylko mignięcie jakiegoś okna i nic poza tym. Podobna sytuacja jest gdy w NO wybiorę B->Aktualizacja.
Odpowiedz
B -> Aktualizacja - kiedyś tym sposobem użytkownicy szybko mogli wprawadzać aktualizacje, które się pojawiały. Obecnie program ustabilizował się i te aktualizacje nie sa tak potrzebne. W dodatku na komputerach użytkownicy mają coraz czulsze antywirusy, które wyławiają w programie do aktualizacji kody odpowiedzialne za załadowanie do komputera plików z sieci i to jest traktowane przez te antywirusy jako niebezpieczny plik.
Muszę to usunąć, gdyż na pewno są tacy, którzy z obawy przed wirusami (których w NO nie ma) nie zainstalowali sobie tego programu.  
Odpowiedz
Dziękuję i potwierdzam że mój antyvir zawsze chce zablokować pliki 'aktu_no_11' lub 'aktualizator_no_11'. Ja programu się nie boję i zawsze z przyjemnością go używam! Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości