Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SPRZEDAM - TELESKOP] Teleskop Delta Optical-GSO Dobson 12" DeLuxe F/5 M-CRF
Witam
Lata lecą, a pasja coraz bardziej zanika... Przyszła pora rozstać się ze sprzętem. To jest mój czwarty teleskop z kolei, jednak już po zakupie nie było to takie intensywne użytkowanie jak w przypadku pierwszego teleskopu, ale do rzeczy, Teleskop był zakupiony w 2012 roku i nie skłamię mówiąc, że przez ten czas był bardzo mało używany. Gdy jeszcze po zakupie prowadziłem obserwacje średnio raz w tygodniu, tak w ciągu ostatnich 2 lat wynosiłem go na pole jakieś 3 razy i to tylko po to, by pokazać znajomym Księżyc. Nasyciłem swe dążenie do coraz większych tub, a pasja wygasła. O sprzedaży myślałem już jakiś czas temu, ale z przywiązania i z nadzieją, że pasja jeszcze powróci, rezygnowałem z tych myśli. Na próżno było mi czekać, teleskop jak stał tak nadal stoi nieużywany i tylko zbiera kurz jak mebel. Myślę, że ktoś inny będzie potrafił lepiej wykorzystać jego potencjał.

O specyfikacji można poczytać tutaj:
http://deltaoptical.pl/teleskop-delta-op...d2297.html

Teleskop jest w super stanie. Może posiadać gdzieś jakieś małe ryski czy otarcia, takie normalne ślady użytkowania, ale nie widzę w nim nic do czego można byłoby się przyczepić. Wyciąg Crayforda 2" z reduktorem na 1,25. Wszystkie elementy w montażu dobsona łozyskowane i działają płynnie. Lustra w idealnym stanie, jedynie lekko zakurzone.
Z tyłu lustro wyposażone jest w wiatrak chłodzący zasilany 8x bateriami paluszkami.

W zestawie wszystko to co dostałem w pudełku czyli redukcja do wyciagu,przedłużka, gniazdo na paluszki do wiatraka, 2 okulary DO-GSO 30mm i okular Plossla 9mm,szukacz 8x50, zaślepki na teleskop
Oraz do tego dołączam właściwie jako gratis:
- kolimator laserowy GSO oraz kolimator wykonany z dekielka
- folie słoneczną w oprawie

Cena  2600 zł

Preferuję odbiór osobisty, ale mogę również rozważyć wysyłkę kurierem, z tym że koszt wysyłki dwóch wielkich pudeł może oscylować nawet w okolicach 100 zł.

Załączam zdjęcia

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Teleskop Delta Optical-GSO Dobson 12" DeLuxe F/5 M-CRF - przez toba94 - 18.05.16, 10:32

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości