Astronomia Amatorska - astro4u.net
Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: SPRZĘT ASTRONOMICZNY (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Sprzęt do astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. (/showthread.php?tid=9899)Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. - napoleon - 15.04.12

Witam,

Canon zaprezentował nową wersję popularnego aparatu średniej klasy. Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. Doskonale uzupełnia lukę w rynku po ostatnim modelu skonstruowanym dla miłośników astronomii - Canonie 20Da, która stała się już mocno nieaktualna poprzez przestarzały procesor oraz mało wydajną matrycę.

Czym 60Da różni się od zwykłej lustrzanki?
Przede wszystkim zmodyfikowanym filtrem dolnoprzepustowym (IR). Przepuszcza on 3 razy więcej światła czerwonego co zdecydowanie ułatwia fotografowanie popularnych wśród astrofotografów mgławic emisyjnych. Dokładając do tego matrycę o rozdzielczości 18 MP oraz procesor Digic 4 uzyskujemy bardzo solidną maszynę do fotografii kosmosu.

"Aby zapewnić jeszcze większą elastyczność fotografowania, aparat EOS 60Da jest kompatybilny z opcjonalnym kontrolerem zdalnym TC-80N3 – programowalnym wyzwalaczem migawki, który umożliwia regulowanie ustawień bez zakłócania pozycji aparatu. TC-80N3 umożliwia zdalne robienie zdjęć w dowolnie wybranych interwałach lub stosowanie długich ekspozycji, więc nadaje się doskonale do poklatkowego filmowania nocnego nieba." - informuje w swojej notatce prasowej Canon.

W zestawie do aparatu Canon dokłada zasilacz ACK-E6 pozwalający na ciągłe fotografowanie poprzez podłączenie do gniazda sieciowego.
Więcej  tutaj:
http://usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras/eos_60da
Przykładowe zdjęcia:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos60da/


RE: Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. - aldora - 06.09.15

A czy orientujesz się czy nada się też do normalnej fotografii ewentualnie z jakimś filtrem.


RE: Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. - napoleon - 06.09.15

(06.09.15, 19:36)aldora napisał(a): A czy orientujesz się czy nada się też do normalnej fotografii ewentualnie z jakimś filtrem.

Podobno można dobrać odpowiedni filtr i balans bieli, ale nie próbowałem, więc nie ma doświadczenia.


RE: Canon EOS 60Da jest lustrzanką specjalnie przystosowaną do astrofotografii. - papatki - 07.09.15

nie jest potrzebny żaden dodatkowy filtr. Takich wymagają aparaty przerabiane "zewnętrznie". W firmowym charakterystyka filtra zaszyta jest w firmware co umożliwia normalne fotografowanie.
Pozdrawiam!